Уеб камера от Пещера – на живо от центъра на града. Пещера е град в полите на Родопите в Южна България, област Пазарджик. Намира в предпланината (461 m н.в.), на границата с Горнотракийската низина, в близост до градовете Батак и Брацигово, на 17 km от Пазарджик, 36 km от Пловдив и на 123 km от София. На 0,5 km от града в североизточна посока се отделя пътят за областния център, чрез който се осъществява пряка транспортна връзка със селищата от общината с. Радилово и с. Капитан Димитриево.
- Камери
- ГКППУеб камери от ГКПП с Гърция, Турция, Сърбия, Северна Македония и Румъния на едно място. Следете трафика на живо в реално време. Всички камери от контролно пропускателните пунктове на България събрани на едно място. На живо следете камерите от ГКПП Кулата – Промахон, ГКПП Капитан Андреево – Капъкуле, ГКПП Дунав Мост между Русе и Гюргево, ГКПП Калотина – Градина, ГКПП Маказа – Нимфея, ГКПП Златоград – Термес, ГКПП Гюешево – Деве баир, ГКПП Малко Търново, ГКПП Лесово – Хамзабейли , ГКПП Връшка чука. ГКПП (Гранично-контролно пропускателни пунктове) са ключови съоръжения на границите на България, които контролират преминаването на хора и стоки. Те играят важна роля за сигурността и икономиката на страната, като осигуряват контрол и мониторинг на граничния трафик. Ето списък с основните ГКПП в България: ГКПП на границата с Гърция: Кулата-Промахон: Един от най-натоварените пунктове, свързващ София и Солун. Маказа-Нимфея: Свързва района на Кърджали с Комотини, Гърция. Илинден-Ексохи: Свързва Гоце Делчев с Драма, Гърция. Златоград-Термес: Пункт за регионален трафик, свързващ Златоград с Ксанти, Гърция. Ивайловград-Кипринос: По-малко натоварен пункт за регионални превози. ГКПП на границата с Турция: Капитан Андреево-Капъкуле: Най-големият и най-натовареният граничен пункт между България и Турция. Лесово-Хамзабейли: Втори по значимост пункт на границата с Турция. Малко Търново-Дерекьой: По-малко…
- Карта с камери
- Морски курорти
- Планински
- Сърбия и Черна Гора
- ГърцияВсички уеб камери от Гърция събрани на едно място. Следете времето в южната ни съседка. Имаме камери от ключови курорти предпочитани от българските туристи. Гърция е държава в Югоизточна Европа, заемаща най-южната част на Балканския полуостров. Граничи с Албания, Северна Македония и България на север, с Турция на изток, със Средиземно море на юг, с Йонийско море на запад, а между континенталната част и някои от островите са разположени Егейско и Критско море. Площта ѝ е 131 475 km², от които 130 335 km² суша и 1140 km² водна площ. Гърция е разположена в Европа, в южната част на Балканския полуостров. Основната част от територията ѝ се състои от планински земи, издадени в морето на юг от основната част на Балканския полуостров, завършващи с Пелопонеския полуостров. Последният е разделен от сушата посредством Коринтския канал, както и Патраският, Коринтският и Саронският заливи. Гърция има 12-ата най-дълга брегова линия в света с дължина от 13 676 km. Гърция има голям брой острови – между 1200 и 6000 в зависимост от дефиницията, от които 227 са населени. Най-големият от тях е Крит, следван от Евбея, Родос и Лесбос. Островите са групирани в няколко големи архипелага – Арго-Саронски около Атина, Цикладски острови в централно…
- Северна МакедонияВсички уеб камери от Северна Македония събрани на едно място. Тук ще намерите най-интересните камери от югозападната ни съседка. Северна Македония е държава без морска граница и съставлява северната част на историческата област Македония, части от която се намират в България и Гърция. На изток граничи с България, на юг – с Гърция, на север – със Сърбия и Косово, а на запад – с Албания. Площта ѝ е 25 713 km², от които 25 229 km² суша и 474 km² водна площ. Столица на държавата е град Скопие, с население от 506 926 души според преброяването от 2002 година. Други големи градове са Битоля, Куманово, Прилеп, Тетово, Охрид, Велес, Щип, Кочани, Гостивар, Кавадарци и Струмица. В Северна Македония има над 50 езера и 16 планини, високи над 2000 m. Най-южната точка на държавата е местността Маркова нога на източния бряг на Преспанското езеро, а най-северната се намира в местността Анище, северно от село Луке, в община Крива паланка. Най-западната точка е местността Кестеняр, югозападно от Дебър, а най-източната е Ченгене кале, източно от Берово. Северна Македония има три национални парка – Пелистер в Баба планина, планината Галичица и парка Маврово. Има и два природни резервата – Езерани и Ясен.…
- РумънияВсички уеб камери от Румъния събрани на едно място. Следете времето в северната ни съседка със специално подбраните от нас камери. Румъния (на румънски: România) е държава в Югоизточна Европа. Тя граничи на североизток с Молдова и Украйна, на запад – с Унгария и Сърбия, а на юг – с България. На изток има излаз на Черно море. Площта ѝ е 238 397 km², от които 231 244 km² суша и 7152 km² водна площ. С площ от 238 397 km² Румъния е най-голямата държава в Югоизточна Европа и на 12-о място по големина в Европа. Намира се между 43° и 49° с.ш. и между 20° и 30° и.д. Теренът се разпределя приблизително поравно между планини, хълмове и равнини. Карпатите доминират в центъра на Румъния с 14 планински вериги достигащи над 2000 m. Те са заобиколени от молдовското и трансилванското плато и Среднодунавската и Дунавската равнина. 47% от територията на страната е покрита с естествени и полуестествени екосистеми. Има почти 10 000 km² (около 5% от общата площ) защитени зони в Румъния, включващи три национални парка, три биосферни резервата и р. Дунав, която се влива в Черно море и формира голяма част от границата със Сърбия и България. Румъния има…
- УкрайнаУеб камери от Украйна в реално време. Гледайте на живо всичко случващо се в Украйна чрез подбраните от нас уеб камери. Следете войната н а живо. Украйна (на украински: Україна) е държава в Източна Европа. Тя граничи с Черно море и Азовско море на югоизток, с Русия на изток, с Беларус на север, с Полша, Словакия и Унгария на запад, с Румъния и Молдова на юг и югозапад. Площта ѝ е 603 628 km², 7% от които са водни площи. Територията на днешна Украйна е важен център на източнославянската култура през Средновековието, преди да бъде поделена между различни държави. Краткият, но твърде бурен период на независимост (1917 – 1921) след Октомврийската революция приключва с присъединяването на Украйна към СССР. Украйна отново става независима след разпадането на СССР през 1991 г.
- За нас
- Контакти
- Добави камера
- Купи камера